10.2.17

Dlaczego nie patrzysz na jakość octu jabłkowego?

Jeśli twierdzisz, że ocet jabłkowy jest niesmaczny, to znaczy, że nigdy w życiu nie piłeś prawdziwego octu jabłkowego.

Ocet jabłkowy produkowany jest, jak sama nazwa wskazuje, z soku jabłkowego. Powinny być stosowane jabłka, które mają śladowe ilości pestycydów, czyli te najmniej pryskane.

Pestycydy mają bezpośredni szkodliwy wpływ na nasze zdrowie, co potwierdzono wieloma badaniami naukowymi. Jeżeli w organizmie człowieka przez długi czas utrzymuje się wysokie stężenie pestycydów, nasilają one procesy rakotwórcze, zaburzają działanie układu nerwowego oraz wpływają na proces tworzenia hormonów. Jednym słowem – wyrządzają wielkie spustoszenie.

Ocet jabłkowy, który jest wyprodukowany  z takich jabłek o wysokiej zawartości  pestycydów  nie pomaga, tylko szkodzi. Kolejną sprawą jest sam proces produkcji. Tylko wtedy możemy mówić o wysokiej jakości produktu, kiedy  przebiega on  w sposób naturalny, powolny i długotrwały, dochodzący nawet do kilkunastu miesięcy.

Ocet powinien być naturalnie mętny, a więc nie klarowany. Tylko taki wytwarzany jest w sposób naturalny. Klarowane odmiany octu są tanie, ale zawierają mało cennych składników. Treściwy ocet jest ciemny i mętny. Nie należy się sugerować powstającą na jego powierzchni pianką czy osadem na dnie, ponieważ to świadczy o jego wysokiej jakości

Natomiast trudno mówić o jakości, gdy  jedna ze współczesnych metod produkcji octu jabłkowego charakteryzuje się bardzo dużą szybkością. Fermentacja zakończona jest już po 24 godzinach, a ocet jest butelkowany po trzech dniach.

Brak komentarzy: