8.6.17

Jak wyszczupla kwaśne?

Kwas jabłkowy uruchamia w organizmie mechanizmy, które uwalniają tłuszcze. Pierwsza faza tego procesu zaczyna się już w śluzówce jamy ustnej.

To właśnie tam kwas jabłkowy blokuje hormonalne sygnały, które u ludzi otyłych podczas żucia węglowodanów czy słodyczy, uruchamiają w naczyniach krwionośnych enzymy odpowiedzialne za odkładanie się tłuszczu.

W efekcie ich działania cząsteczki tłuszczu, zamiast zostać spalone, odkładają się coraz grubszą warstwą w tkance podskórnej, tworząc m.in. poduchy na biodrach lub brzuchu.
Ocet jabłkowy nie tylko spala tłuszcz, ale także pobudza czynności jelit. Przyspiesza to znacznie transport pokarmu w jelitach i część tłuszczu zostaje wydalona wraz ze stolcem.


4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Obserwuję jak moja waga spokojnie spadła. Na razie occie ojca mateusza ma 3 kilo mniej.

Anonimowy pisze...

Zaczęłam kuracje z octem ojca Mateusza -dwa m-ce dokładnie – 23.06. Początkowo profilaktycznie 2*2 łyżeczki rano i wieczorem. Od miesiąca 3* 2 łyżeczki przed posiłkiem i…. dziś ważenie:) Waga spokojnie spadła o prawie 2 kg mniej.

Anonimowy pisze...

Zaczęłam kuracje z octem jabłkowym ojca Mateusza -dwa m-ce czyli w czerwcu. Poczałkowo profilaktycznie 2×2 rano i wieczorem,przed posiłkiem. Następnie 3×2 kuracja odchudzająca wg.Tombak( jest 4 kilo mniej) Waga spokojnie spada.Kuracje mam zamiar stosować ,co najmniej przez dłuższy czas. Pozdrawiam.

Anonimowy pisze...

No to ładnie ci idzie. Ja dopiero zaczełam pić. Zobaczymy, co będzie :)