11.1.17

Piękno od wewnątrz a ocet jabłkowy

Zanieczyszczona cera, spękane żyłki, matowe włosy i łamliwe paznokcie: nasz wygląd zależy nie tylko od stosowanych środków pielęgnacyjnych, ale również od jakości naszych pokarmów – i to w o wiele większym stopniu, niż większość ludzi sądzi.

Jednostronna dieta obciąża system trawienny, a przecież przeciążone jelita nie są w stanie optymalnie wchłaniać wszystkich koniecznych składników odżywczych. Zaopatrzenie skóry, włosów, paznokci pogarsza się i z biegiem czasu zaczyna pozostawiać to coraz wyraźniejsze ślady. Piękno pochodzi jednak od środka…

Alfą i omegą zdrowej urody jest zrównoważona dieta mieszana. W jadłospisie powinny koniecznie znaleźć się wszystkie pokarmy zawierające wiele związków balastowych, jak warzywa, owoce, niełuszczone ziarna i produkty z pełnowartościowej mąki. Do tego napój z dodatkiem naturalnego octu jabłkowego i dużo ruchu na świeżym powietrzu.

Ocet jabłkowy przyjmowany wewnętrznie jest dla urody bardzo szlachetnym specyfikiem: wspiera nie tylko przemianę materii i trawienie, lecz zaopatruje również cały organizm w ważne dla życia witaminy i związki mineralne, na przykład potas. Brak potasu może spowodować wiotczenie skóry i mięśni, a więc – zmarszczki.

Brak komentarzy: