7.4.17

Wszystko co złe mieszka w jelitach

Już 2500 lat temu wiedział o tym Hipokrates. Niepożądane zaburzenia flory bakteryjnej są spowodowane dobrym i lekkim życiem, co znaczy: nadmiarem alkoholu, małą ilością ruchu, przejadaniem się, tłustym jedzeniem i smakołykami.

W jelitach zbierają się mikroorganizmy, które wywołują procesy gnilne i wydzielają toksyczne produkty przemiany materii. Pierwszymi objawami są: zaparcia, biegunki, wzdęcia, bóle żołądka. Z czasem mogą wystąpić bóle głowy, depresja, nadmierna potliwość, bóle kończyn, a także osłabienie systemu odpornościowego.

W tym przypadku ocet jabłkowy jest wtedy bardzo pomocny. Najpierw w żołądku pobudza wydzielanie się soków trawiennych, a następnie w jelitach zmusza organizm do większej produkcji enzymów takich jak trypsyna, która odpowiedzialna jest za rozkład białka.


2 komentarze:

Anonimowy pisze...

na moje oko chodzi o kamienie kałowe, które tkwią w jelitach i zatruwają organizm. pozbycie się kamieni kałowych to zrzucenie trującego balastu
i duża poprawa w funkcjonowaniu organizmu.

Anonimowy pisze...

jeśli najwięcej toksyn jest w jelicie grubym to oczyszcza rewelacyjnie. moją żonę stawy w kolanach bolą mniej. może i je w jakiś sposób oczyszcza.